Меню сайту КОРЗИНА (0)   Швидке замовлення продукції (Viber, Telegram, WhatsApp): +38 050 453-73-98
Вигідно! Приймаємо і видаємо дисконтно-накопичувальні картки Vivasan
Безкоштовна відправка замовлень від 2500 грн. Терміни доставки - 1-2 дні
ПОВНА ВЕРСІЯ  |  МОБІЛЬНА ВЕРСІЯ
 
 
FACEBOOK
 
YOUTUBE
 
GOOGLE PLAY

 Розділи сайту

Головна сторінка

Пошук по сайту

Прайс-лист

Каталог товарів

Знижки, акції

Довідник

Поради лікаря

Про компанію Вівасан

Сертифікати продукції

Як зробити замовлення?

Доставка та оплата

Бізнес з Вівасан

Подарунки сайту

Курси ароматерапії

Наші контакти

Дисконтна картка Вівасан на пільгових умовах!  Безкоштовна доставка по Україні!

 Каталог Вівасан

Новинки Вівасан

Весь каталог Vivasan

Прайс-лист Vivasan

Ароматерапія

Для дітей

Для чоловіків

Догляд за волоссям

Догляд за ногами

Догляд за обличчям

Догляд за тілом

Екстракт кісточок грейпфрута

Ефірні олії

Композиції ефірних олій

Лікувальні креми

Майбутнім мамам

Мінерально-вітамінні комплекси

Мультивітамінні та енергетичні напої

Натуральні антибіотики

Особиста гігієна

Фарба для волосся

Вівасан на кухні

Подарункові сертифікати Вівасан

Архів товарів Вівасан

 Довідник

Статті по ароматерапії, красі та здоров'ю

Детальний опис ефірних олій

Довідник по застосуванню ефірних олій

Основні властивості ефірних олій

Показання до застосування ефірних олій

Косметичне застосування ефірних олій

Психоемоційна корекція ефірними оліями

Сумісність ефірних олій

Зведені таблиці ефірних олій

Склад вітамінів і мінералів в продуктах Vivasan

Поради лікаря з лікування і профілактики захворювань

Відео уроки

Матеріали для завантаження

Кулінарні рецепти

 Спілкування

Група Вівасан в Facebook

Канал Вівасан на Youtube

Додаток Вівасан на Google Play

Форум Вівасан

Вебінари

Розсилка новин

Відгуки про товари Вівасан

 Лікування з Вівасан

Поради з лікування і профілактики захворювань

Довідник по застосуванню ефірних олій

Антипаразитарна програма

Очищення організму

Програма схуднення

Рекомендації при вагітності

Зміцнення волосся

Догляд за проблемною шкірою

 Випадкова схема лікування з Вівасан

Синдром хронічної втоми
Ефективне лікування натуральними продуктами

Детальна схема лікування

 Скарбничка порад Вівасан

Знижений тиск можна підняти за допомогою масажу та ванн з м'ятою перцевої, розмарином, чебрецем та шавлією.

 Нове на сайті

Аритмія серця, лікування

Очищення організму

Ендометріоз, лікування

Артроз (остеоартроз), лікування

Антипаразитарна програма

Вагітність, рекомендації

Псоріаз, лікування

Інтернет-магазин Vivasan Україна
© 2010-2024

При використанні матеріалів сайту обов'язкове посилання на
www.vivasan-ukraine.com.ua


 

Ми працюємо!

Компанія Вівасан (Vivasan), ШвейцаріяВ нашому інтернет-магазині товарів Вівасан, www.vivasan-ukraine.com.ua Ви можете вибрати і купити продукцію компанії Вівасан (Vivasan): натуральні ефірні олії, лікувальні креми, доглядову косметику, мінерально-вітамінні комплекси, засоби по догляду за волоссям, інші товари для краси та здоров'я зі Швейцарії.

Дивіться повний каталог товарів Вівасан, прайс-лист товарів Вівасан з докладним описом продукції та відгуками покупців.

Доставка продукції Вівасан від 2500 грн. здійснюється безкоштовно. Терміни доставки замовлення - 1-2 дні.

Пропонуємо офіційні дисконтно-накопичувальні картки Вівасан, а також різні акції, знижки та приємні бонуси.

Будемо раді допомогти у виборі та відповісти на Ваші питання!

Безкоштовні консультації з вибору і застосуванню товарів для краси та здоров'я: +38 050 453-73-98 (Viber, Teleram, WhatsApp).
Всі контакти інтернет-магазину Вівасан

З повагою, Наталя Кузнецова,
керівник офіційного складу Вівасан в Україні,
адміністратор сайту vivasan-ukraine.com.ua.

 Каталог Vivasan: Весь каталог продукції Вівасан, Новинки Вівасан, Ароматерапія, Догляд за волоссям, Догляд за обличчям, Догляд за тілом, Екстракт кісточок грейпфрута, Ефірні олії, Композиції ефірних олій, Лікувальні креми, Мінерально-вітамінні комплекси, Мультивітамінні та енергетичні напої, Натуральні антибіотики, Особиста гігієна, Фарба для волосся, Подарункові сертифікати

Магазин vivasan-ukraine.com.ua » Статті » Ароматерапія як психотерапія

Ароматерапія як психотерапія

Сторінка українською мовою | Страница на русском языке

Невід'ємною частиною будь-якого немедикаментозного методу, зокрема ароматерапії (ізольованої та такої, що поєднується з масажем, тілесною терапією, рефлексотерапією, релаксацією, музикотерапією), є психоемоційний, психотерапевтичний вплив.

Якщо психічна травма може призводити до порушення імунітету, то що скоріше призведе до відновлення імунного захисту - психоактивні препарати, імунокоректори чи психотерапія - лікування без ліків? Чи необхідне поєднання цих методів?

Ароматерапія як психотерапія

Існують усталені уявлення про ланцюг подій: депресія - пошкодження імунної системи - формування імунодефіциту та руйнування імунологічного нагляду - розвиток інфекційної, онкологічної та іншої соматичної патології. Зокрема, висунуто цікаву гіпотезу про еволюційну закономірність депресії як засобу (через психонейроімунні взаємовідносини) виходу з репродуктивного процесу і з життя. Види, які не мають еволюційного прагнення до виживання, але володіють підвищеною адаптованістю до довкілля (імовірно, мається на увазі людина), виробили специфічний механізм відходу з життя, чим і пояснюється частота депресивних розладів та їхній зв'язок з імунітетом.

Імунологічні процеси за психогенної депресії видаються природними з погляду стрес-реакції, але, мабуть, не вичерпують їх. Нині критикується поширена думка про те, що депресивний стан супроводжується пригніченням імунологічних функцій і загальної резистентності організму. Переглядається навіть усталене уявлення про ланцюжок подій: депресія - зниження активності клітин, що відповідають за імунологічний нагляд, - онкологічні захворювання. При деяких емоційних порушеннях спостерігається зниження ризику захворюваності на рак внаслідок активації імунітету.

Останнім часом дедалі частіше повідомляється про те, що пригнічення імунітету, по-перше, не є обов'язковим супутником депресії та спостерігається частіше за глибоких депресивних розладів, залежить від віку, статі хворих і, головне, - від психологічних особливостей людини, її індивідуальної поведінкової стратегії.

Стрес-індуковані імунологічні зміни можуть бути пов'язані з особистісними особливостями: рівнем тривожності, схильності до депресивних реакцій або, навпаки, до раціонального вирішення життєвих проблем тощо. Часто постстресорні імунологічні відхилення досить незначно відрізняються від норми. Популярна гіпотеза про те, що стрес послаблює імунну систему і, як наслідок, сприяє виникненню різних захворювань, не може бути однозначно підтверджена сучасними даними про зв'язок між психологічними та імунологічними реакціями.

Для підтримання імунної системи на оптимальному рівні потрібен еустрес ("позитивний стрес"), що спричиняє фізіологічні та поведінкові зміни, які сприяють адаптації та інтеграції нервової та імунної систем. Існують докази позитивного впливу короткочасного стресу на імунітет.

Спостерігається мобілізація імунної системи після парашутного стрибка. Екзаменаційний стрес чинить сприятливий стимулювальний вплив на імунітет в осіб із певним типом вищої нервової діяльності або в осіб молодого віку. Нами отримано результати щодо значущості експериментального психологічного навантаження для пацієнтів із депресивними розладами (ефект якого проявляється більшою мірою навіть не на психологічному, а на імунологічному лабораторному рівні) і незначущості його для психічно здорових осіб.

Природно, імуносупресивна, або імуностимулювальна, роль стресу залежить не тільки від особистісних особливостей, а й від сили та часу дії стресора. Якщо психоемоційні, фізичні та інші навантаження не перевищують "пороговий рівень", нейроендокринна система стимулює адаптаційну перебудову імунітету, підвищується резистентність організму. Надмірні тривалі та сильні навантаження призводять до виснаження регуляторної системи - підвищується ризик розвитку імунодефіцитів, онкопатології.

Велику роль у цих взаємодіях відіграють тип нервової системи, особистісні особливості (стенічність або астенічність, гальмуваність або збудливість). Передбачається наявність двох полярних типів особистостей - одні з них схильні до лідерства, агресивності, підвищеної імунологічної реактивності (аж до алергії) і гарної стійкості до захворювань. Інший тип, навпаки, має характеризуватися депресією, підпорядкованістю і схильністю до інфекційних та інших захворювань. Ризик розвитку імунодефіциту пов'язують із такими рисами, як нерішучість, стриманість, сумлінність, суворе дотримання соціальних норм.

Для вивчення впливу стресу на імунітет використовують різні методи, зокрема й оригінальні схеми експериментального психологічного навантаження (аж до перегляду фільмів жахів у динаміці психологічного та імунологічного обстеження).

Разом із тим набагато менш вивченими залишаються імунологічні ефекти психологічних станів і психотерапевтичних процедур, що знижують рівень дистресу ("пошкоджувального" стресу). Вплив таких психологічних процедур (різних технік релаксації) на імунітет вивчають приблизно з 1990 року.

Імуномодуляцію можна здійснювати за допомогою релаксації, імідж-терапії із залученням зорових образів, руху та музики. Експериментально індуковані короткочасні позитивні зміни настрою та ситуації, що викликають радісний сміх, стимулюють різні імунні функції. У Великій Британії аутотренінг відносять до психонейроімуномодулювальних технік. Взаємодію психіки та імунітету вважають провідним механізмом поведінкової медицини (а сюди зараховують усе, пов'язане зі здоровим способом життя, техніки релаксації, музико-, сміхотерапію тощо) та біологічним базисом для феномену плацебо (тобто ефективного лікування "пустишками", що не містять ліків).

Позитивні клінічні та імунологічні ефекти групової психотерапії, релаксуючої та імідж-терапії спостерігаються за таких важких захворювань, як рак легень, рак молочної залози, афтозний стоматит, алопеція, генітальний герпес, СНІД. Різні техніки психологічного тренінгу призводили до сприятливих психологічних та імунологічних наслідків в осіб із депресією після втрати близької людини, у спортсменів з імунодефіцитами внаслідок фізичного та психоемоційного стресу. За допомогою імуномодуляторів можна посилити ефект раціональної психотерапії.

Таким чином, для модуляції імунітету застосовуються різні методи психотерапії: релаксація, гіпноз, навчальні поведінкові методики уникнення стресів. Дуже перспективні в цьому сенсі деякі методи немедикаментозного впливу - біологічний зворотний зв'язок, екстракраніальна терапія. Практично не висвітлені імунологічні ефекти технік, заснованих на сенсорному впливі, тобто стимуляції органів чуття. Томськими психіатрами, фізіологами, імунологами, зокрема, отримано перспективні результати, що свідчать про сприятливий клініко-психологічний та імунологічний вплив аудіовізуальної стимуляції, що проводиться за допомогою апарата "Вояджер".

Стимуляція нюху в процесі ароматерапії теж має імунологічні відображення. Ці взаємозв'язки між чутливими системами ще раз підтверджують: імунна система - специфічний орган чуття, а психологічні методи імунокорекції вельми перспективні - і в практично здорових осіб, і в разі стрес-індукованих імунодефіцитів, і в разі важких захворювань, які супроводжуються порушеннями імунітету.

Можливо, ароматерапія - один із найдоступніших, найнешкідливіших і найприємніших методів досягнення психічного та імунологічного добробуту!

Автор: Г.Лавренова

< Назад   ^ Вгору

Розділ сайту: Статті


Переглянуті товари та рекомендації:


Дивіться інші статті:


Відгуки, коментарі, корисна інформація

Залиште свій коментар, відгук:

Ваше им'я:

Ваш E-Mail (не обов'язково):

Ваш коментар, відгук:


 Вам може сподобатися:

Шампунь Календула Vivasan Vivasan, ШвейцаріяШампунь Календула - це ексклюзивний шампунь для сухого волосся та напруженої шкіри голови. Дбайливо очищає, завдяки м'яким миючим субстанціям, захищає волосся від пересихання. Екстракт календули у поєднанні з високомолекулярною гіалуроновою кислотою надає волоссю пишності та здорового вигляду.

 Радимо почитати:

Олії для січеного волоссяКінчики волосся найчастіше страждають від нестачі вологи, впливу температур. Утворюються видимі білі вузлики, розщеплення, які прогресують без лікування і призводять до пошкодження внутрішньої структури.

 Ваше здоров'я та душевний спокій:

Дихання проти стресу. Безкоштовні заняття для українців

Дихання проти стресу.
Безкоштовні заняття
для українців ♥
Каталог Вівасан

Каталог Вівасан: Весь каталог продукции Вівасан, Прайс-лист Вівасан, Новинки Вівасан, Ароматерапія, Догляд за волоссям, Догляд за ногами, Догляд за обличчям, Догляд за тілом, Екстракт кісточок грейпфрута, Ефірні олії, Композиції ефірних олій, Лікувальні креми, Мінерально-вітамінні комплекси, Мультивітамінні та енергетичні напої, Натуральні антибіотики, Особиста гігієна, Фарба для волосся, Подарункові сертифікати Вівасан

Лікування з Вівасан

Лікування з Вівасан: Поради по лікуванню і профілактиці захворювань (алфавітний список), Антипаразитарна програма, Продукція для зміцнення волосся, Продукція для очищення організму, Продукція для проблемної шкіри, Програма для схуднення, Рекомендації при вагітності, Довідник з застосування ефірних олій

Спілкування

Спілкування: Группа Вівасан в Facebook, Канал Вівасан на Youtube, Відгуки споживачів про товари Вівасан, Зворотній зв'язок

Прайс-лист Вівасан  |  Дисконтно-накопичувальна картка  |  Акції та спеціальні пропозиції  |  Запрошуємо на роботу  |  Онлайн курси ароматерапії

Відгуки про товари  |  Підписка на новини  |  Група Вівасан в Facebook  |  Канал Вівасан на Youtube  |  Додаток Вівасан на Google Play

Швидке замовлення продукції Vivasan з безкоштовною доставкою по Україні (Viber, Telegram, WhatsApp): +38 050 453-73-98